12. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi Kuşadası’nda Yapıldı.

29 Aralık 2018 Cumartesi

Açılış törenine Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Kaymakamı Saadettin Yücel, TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje İnşaat Daire Başkanı Volkan Uzun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Şube Müdürü Hülya Çakır, Van Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve WWF Doğal Hayatı Koruma Vakfı Temsilcisi Tolga Yücel katıldı.
Nart Access A. Ş. Kurucu Ortağı ve Sağlık Bakanlığı Engelli Erişim Uzmanı Nilay Öztunalı'nın da katıldığı Eğitimde "Mavi Bayrak Sorumlusu Sertifikasını"  TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol' un elinden aldı.

TÜRÇEV -Mavi bayraklı plajlar; kriterlere göre düzenlenmesi büyük önem taşırken, plajlardaki erişim sistemlerinin de engelliler tarafından uygulanabilir olması gerekmektedir. Bu yüzden de başta EGE sahillerinde bulunan tüm plajlarda uygulanabilir tesisler yaratmak için TÜRÇEV ile birlikte yola çıktık. Bir engellinin en doğal hakkı olan bu tesisleri kullanırken yaşayacağı sıkıntıları bildiğimiz için gerek tecrübemiz gerek üretici kimliğimiz ile sorunsuz plajlar yaratmak için birlikte hareket ediyoruz.Diğer Haberler