Otellerin YENİ TRENDİ SU BİSİKLETİ!

28 Mayıs 2019 Salı

Havuzun içine dizilmiş çok sayıda su bisikletiyle grup aktivitesi yapma imkânı sunuluyor. Henüz Türkiye’de yaygın olmayan fakat diğer ülkelerin bu tür grup faaliyetlerine önem verdiğini biliyoruz. Bu faaliyeti daha çok oteller, tatil köyleri ve fitness merkezleri kullanıyor.

Hem gelen misafirler spor yapmış hem de eğlenceli vakit geçirmiş oluyorlar.

Suda egzersiz yaparken suyun gittikçe artan kademeli basınç uygulamaları bacaklarınıza adeta bir tür masaj yapıyor etkisi bırakacaktır.

Su bisikleti kullanımının selülit tedavinde de etkili olduğu gözlenmiştir.

Su sporu, Dolaşım ve lenf drenajını olumlu etkilediğinden selülitlerin görünümünde azalma, ödem atma gibi olumlu etkileri vardır.

Su içinde pedal çevirme, Kas-iskelet sistemi ve spor rehabilitasyonu için ideal bir üründür.

Su içi bisikletini uygulama sonunda çok fazla pedal çevirmenize rağmen bacaklarınızda ağrı değil daha çok hafiflik hissedeceksiniz. Bu hafifliğin sırrı, bu işi suyun içinde yapmış olmanızdır.

Aqua Cycling’i diz problemi bile olan herkes yapabilir.

Su içi egzersizi için su bisikleti haricinde tüm vücudu çalıştıran ekipmanlarda mevcuttur. Yani İlerleyen zamanlarda pedal hareketlerine kol hareketleri de ekleyerek programınızı çeşitlendirebilirsiniz. Otellerde eğlence için kullanıldığı gibi Havuzu olan tüm spor merkezleri için de yenilik getirecek ve fitnesstan sıkılan kişileri spor merkezini tercih etme fırsatı sunacaktır. Böyle bir programın yanı sıra beslenmenizi de düzenleyerek rahatlıkla kilo verebilecek ve sıkılaşabileceksiniz.Diğer Haberler